Prosimy, by w trosce o wspólne bezpieczeństwo i komfort pielgrzymowania zapoznać się z poniższymi informacjami i zasadami oraz stosować do nich tak przed wyjazdem, jak i w jego trakcie:
- Uczestnik pielgrzymki ma obowiązek samodzielnie zapoznać się z obowiązującymi w terminie jego podróży warunkami wjazdu do kraju docelowego/krajów docelowych, jak również do krajów tranzytowych (o ile występują). Aktualizowane na bieżąco warunki można znaleźć na stronie gov.pl oraz reopen.europa.eu/pl, a w przypadku pielgrzymek samolotowych - również na stronach przewoźników.
- Niespełnienie tych warunków może skutkować np. niewpuszczeniem na terytorium danego kraju, odmową wejścia na pokład, brakiem możliwości kontynuowania podróży, koniecznością poddania się lokalnym wymogom epidemiologicznym, itp.
- Niespełnienie warunków wjazdu do danego kraju nie upoważnia do zwrotu kosztów pielgrzymki poniesionych przez Organizatora.
- Oferty Organizatora nie obejmują kosztów związanych np. z koniecznością wykonania obowiązkowych badań na Covid-19 przed wjazdem na terytorium danego kraju, uzyskania przed wyjazdem wymaganych dokumentów itp.
- W przypadku rezygnacji z wyjazdu z powodu Covid-19 obowiązują standardowe warunki uczestnictwa i rezygnacji Saletyńskiego Biura Turystyczno-Pielgrzymkowego La Salette Travel Sp. z o. o.
Wyżyna Lubelska i Roztocze NA PLUS (5 dni)
Poznaj swój kraj
Kraków – Sandomierz – Kazimierz Dolny – Nałęczów – Wąwolnica – Kozłówka – Lublin – Majdanek – Radecznica – Mokrelipie – Szczebrzeszyn
– Zwierzyniec – Zamość – Guciów – Krasnobród – Rebizanty – Susiec – Górecko Kościelne – Biłgoraj – Kraków
11-15.09.2023
ZAPISY DO 11.08.2023!
Przeczytaj przed zawarciem UMOWY:
STANDARDOWY FORMULARZ INFORMACYJNY DO UMÓW
Dzień 1
Kraków – Sandomierz – Kazimierz Dolny – Nałęczów. Wyjazd z Krakowa, w godzinach popołudniowych przyjazd do Sandomierza, zaliczanego do najcenniejszych zabytków urbanistyczno-krajobrazowych w Polsce. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem. Zobaczymy m.in. Rynek, Ratusz Staromiejski, Bramę Opatowską, Synagogę, Zamek z XV wieku, katedrę. Zwiedzanie Kazimierza nad Wisłą z przewodnikiem: baszta i ruiny zamku powstałego za panowania Kazimierza Wielkiego, Stara Chata z 1700 roku, kościół farny i klasztorny, Rynek Staromiejski, Góra Trzech Krzyży, Sanktuarium MB Kazimierskiej. Msza Święta. Przejazd do Nałęczowa. Obiadokolacja i nocleg.
Dzień 2
Nałęczów – Wąwolnica – Kozłówka – Lublin. Śniadanie. Spacer po Parku Zdrojowym, pijalnia wód – palmiarnia, Pałac Małachowskich – Muzeum Bolesława Prusa (z zewnątrz), Chatka – Muzeum Żeromskiego (z zewnątrz). Przejazd do Wąwolnicy. Wizyta w Sanktuarium Matki Bożej Kębelskie. Msza św. Przejazd do miejscowości Kozłówka, zwiedzanie muzeum Zamoyskich, pomnika historii. Przejazd do Lublina. Zwiedzanie Starego Miasta, wejście na taras widokowy na baszcie zamkowej, krypty, skarbiec, zakrystia akustyczna. Obiadokolacja i nocleg.
Dzień 3
Majdanek – Radecznica – Mokrelipie – Szczebrzeszyn – Zwierzyniec. Śniadanie. Przejazd do Majdanku, byłego hitlerowskiego obozu koncentracyjnego, zwiedzanie. Radecznica – „Lubelska Częstochowa”: bernardyńskie sanktuarium św. Antoniego, park i źródełko. Msza św. Przejazd do miejscowości Mokrelipie. Wizyta w Ulik – gospodarstwie pasiecznym: zwiedzanie Skansenu, a także możliwość zakupów regionalnych produktów. Odwiedzimy także Szczebrzeszyn. Miasto znane jest chyba każdemu Polakowi za sprawą wiersza Jana Brzechwy. Sprawdzimy czy w Szczebrzeszynie chrząszcz brzmi w trzcinie i jak został uhonorowany ten owad. Na naszą uwagę zasługuje również jedna z najstarszych synagog w Polsce, kościoły św. Mikołaja i św. Katarzyny i stary młyn. Przejazd na obiadokolację i nocleg.
Dzień 4
Zwierzyniec – Zamość – Guciów. Śniadanie. Zwiedzanie Zwierzyńca z przewodnikiem, miasteczka położonego w sercu Roztocza, gdzie znajdują się zabytkowe obiekty pozostałe po Ordynacji Zamojskiej. Najbardziej rozpoznawalnym zabytkiem jest barokowy kościół św. Jana Nepomucena, bardziej znany jako kościół na wodzie. Alpejską architekturą zachwyca siedziba dawnej ordynacji tzw. pałac plenipotenta. W powstałym na początku XIX wieku browarze przez długie lata warzono pyszne piwo na wzór tego z Wysp Brytyjskich. Msza św. Przejazd do Zamościa „Perły renesansu”. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem: Rynek Wielki, katedra, Muzeum Zamojskie, Stara i Nowa Brama Lwowska, Bastion VII, Nadszaniec, Dawny Kościół Klarysek przy Rynku Wodnym, Brama Szczebrzeska, Dawny Pałac Zamoyskich, Pomnik Jana Zamoyskiego, Rynek Solny, Kościół Św. Katarzyny, Synagoga, park miejski z elementami dawnej twierdzy (Stara Brama Lubelska, Kojec), Nowa Brama Lubelska. Przejazd do miejscowości Guciów i zwiedzanie Muzeum Gospodarstwa Chłopskiego z XIX w., przejazd furami, pokaz pieczenia podpłomyków z degustacją, ognisko. Powrót na nocleg.
Dzień 5
Zwierzyniec – Krasnobród – Rebizanty – Susiec – Górecko Kościelne – Biłgoraj – Kraków. Śniadanie. Przejazd do Krasnobrodu, urokliwego, nadwieprzańskiego miasteczka leżącego w sercu Roztocza. Zwiedzimy barokowy kościół podominikański, sanktuarium Matki Bożej Szafarki Łask, Pocieszycielki Zamojszczyzny. W murach klasztornych mieści się muzeum parafialne z ekspozycją przyrodniczą i etnograficzną. Msza św. Spacer do kaplicy na Wodzie. Przejazd do miejscowości Rebizanty: rezerwat Szumy nad Tanwią. Susiec: pomnik Kargula i Pawlaka. Górecko Kościelne: sanktuarium św. Stanisława, Aleja Dębów, kapliczka „Na wodzie”, źródełko „Boża łezka”. Biłgoraj – miasteczko na styku kultur: pofranciszkański kościół św. Marii Magdaleny, ławeczka Isaaca Bashevisa Singera, „Mordownia”. Powrót do Krakowa w późnych godzinach nocnych. Zakończenie pielgrzymki.
Świadczenia:
• przejazd komfortowym autobusem lub busem
• 4 noclegi w domach pielgrzyma lub hotelach w pokojach 2 lub 3-osobowych z łazienkami (radzimy zabrać własny ręcznik)
• 4 śniadania i 4 obiadokolacje
• bilety wstępów do zwiedzanych obiektów
• przewodnicy lokalni
• opieka duchowa kapłana/pilota
• codzienna msza św.
• ubezpieczenie NNW
• system Tour Guide
Cena nie obejmuje:
• napiwków dla pilota, kierowcy, obsługi hotelowej (50 PLN)
• napojów do obiadokolacji
• wydatków osobistych
• innych niewymienionych w Świadczeniach
Ważne informacje:
• organizator zastrzega sobie prawo zmiany kolejności zwiedzania w zależności od: pogody, kondycji uczestników oraz godzin otwarcia obiektów
• kalkulacja dla 30 osób płacących, przy mniejszej liczbie uczestników konieczna będzie rekalkulacja ceny
Saletyńskie Biuro Turystyczno-Pielgrzymkowe LA SALETTE TRAVEL Sp. z o.o.
ul. Koszalińska 12, 30-407 Kraków
+48 12 269 36 33
+48 662 101 338
+48 662 101 338
pielgrzymki_2
pielgrzymki@saletyni.pl
www.pielgrzymki.saletyni.pl
facebook.com/pielgrzymki.saletyni
instagram.com/lasalettetravel