Prosimy, by w trosce o wspólne bezpieczeństwo i komfort pielgrzymowania zapoznać się z poniższymi informacjami i zasadami oraz stosować do nich tak przed wyjazdem, jak i w jego trakcie:
- Uczestnik pielgrzymki ma obowiązek samodzielnie zapoznać się z obowiązującymi w terminie jego podróży warunkami wjazdu do kraju docelowego/krajów docelowych, jak również do krajów tranzytowych (o ile występują). Aktualizowane na bieżąco warunki można znaleźć na stronie gov.pl oraz reopen.europa.eu/pl, a w przypadku pielgrzymek samolotowych - również na stronach przewoźników.
- Niespełnienie tych warunków może skutkować np. niewpuszczeniem na terytorium danego kraju, odmową wejścia na pokład, brakiem możliwości kontynuowania podróży, koniecznością poddania się lokalnym wymogom epidemiologicznym, itp.
- Niespełnienie warunków wjazdu do danego kraju nie upoważnia do zwrotu kosztów pielgrzymki poniesionych przez Organizatora.
- Oferty Organizatora nie obejmują kosztów związanych np. z koniecznością wykonania obowiązkowych badań na Covid-19 przed wjazdem na terytorium danego kraju, uzyskania przed wyjazdem wymaganych dokumentów itp.
- W przypadku rezygnacji z wyjazdu z powodu Covid-19 obowiązują standardowe warunki uczestnictwa i rezygnacji Saletyńskiego Biura Turystyczno-Pielgrzymkowego La Salette Travel Sp. z o. o.
Szlakiem bł. kard. Stefana Wyszyńskiego (7 dni)
Wszystko postawiłem na Maryję
Kraków – Leśniów – Gidle – Częstochowa – Kalisz – Gniezno – Włocławek – Rywałd Królewski – Gietrzwałd – Lidzbark Warmiński – Stoczek Klasztorny – Święta Lipka – Andrzejewo – Zuzela – Loreto – Warszawa – Kozłówka – Lublin – Kraków
(pielgrzymka autokarowa)
19-25.06.2023
Przeczytaj przed zawarciem UMOWY:
STANDARDOWY FORMULARZ INFORMACYJNY DO UMÓW
Dzień 1
Kraków – Leśniów – Gidle – Częstochowa. Zbiórka przy kościele Matki Bożej Saletyńskiej w Krakowie na os. Cegielniana. Przejazd do Leśniowa i nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej Patronki Rodzin. Następnie nawiedzimy Sanktuarium Matki Bożej Uzdrowienia Chorych w Gidlach. Później przejazd do Częstochowy. 5 sierpnia 1924 roku bł. kard. Wyszyński odprawił przed Cudownym Obrazem Matki Bożej na Jasnej Górze swoją prymicyjną Mszę Świętą, 2 maja 1946 roku otrzymał sakrę biskupią z rąk Prymasa Polski księdza kardynała Augusta Hlonda, jako najmłodszy wiekiem biskup, przyjmując zawołanie „Soli Deo” (Samemu Bogu), a 3 maja 1966 r. podczas jubileuszu Tysiąclecia Chrztu Polski wraz z całym Episkopatem, wobec kilkuset tysięcznej rzeszy wiernych, dokonał Aktu całkowitego Oddania Polski w macierzyńską niewolę Matce Chrystusowej za wolność Kościoła w Ojczyźnie i w świecie. Msza św., zwiedzanie, czas na osobistą modlitwę. Obiadokolacja, nocleg. Możliwość udziału w Apelu Jasnogórskim.
Dzień 2
Częstochowa – Kalisz – Gniezno. Śniadanie. Później przejazd do Kalisza, nawiedzenie sanktuarium św. Józefa; msza św. Przejazd do Gniezna. Tu nawiedzimy słynną katedrę, gdzie koronowano królów polskich. 2 lutego 1949 roku odbył się ingres bpa Wyszyńskiego do Katedry Gnieźnieńskiej. 48-letni wówczas Stefan Wyszyński objął rządy w połączonych arcybiskupstwach gnieźnieńskim i warszawskim w niespełna 4 miesiące po śmierci poprzednika kard. Augusta Hlonda. Czas wolny na Rynku. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja, nocleg.
Dzień 3
Włocławek – Rywałd Królewski – Gietrzwałd. Śniadanie. Następnie przejazd do Włocławka. Kard. Stefan Wyszyński był przez długi okres swojego życia związany z Włocławkiem. W tym mieście kończył liceum, a następnie uczył się w seminarium, by w 1924 roku otrzymać święcenia duchowne. Do 1946 roku, z wyjątkiem okresu drugiej wojny światowej, pracował na terenie diecezji włocławskiej. Nawiedzimy katedrę Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Przed katedrą stoi pomnik kard. Stefana Wyszyńskiego, postawiony na pamiątkę jego życia i pracy w mieście. Później przejazd do Rywałdu Królewskiego. Nawiedzenie sanktuarium Matki Bożej Rywałdzkiej, przy którym znajduje się pierwsze miejsce odosobnienia bł. kard. Wyszyńskiego, gdzie przebywał od 26 września do 12 października 1953 roku. Zobaczymy celę, w której przetrzymywano Prymasa, na której ścianach zachowały się narysowane przez niego stacje drogi krzyżowej. Również w tym miejscu oddał się w macierzyńską niewolę Maryi. Msza św. Następnie przejazd do Gietrzwałdu. Nawiedzenie sanktuarium. Obiadokolacja, nocleg w domu pielgrzyma.
Dzień 4
Gietrzwałd – Lidzbark Warmiński – Stoczek Klasztorny – Święta Lipka. Śniadanie. Przejazd do Lidzbarku Warmińskiego – miasta nazywanego „Perłą Warmii”, związanego z życiem i działalnością Mikołaja Kopernika. Zobaczymy tutaj Zamek Biskupów Warmińskich (z zewnątrz), kolegiatę świętych Piotra i Pawła oraz Wysoką Bramę. Następnie przejazd do Stoczka Klasztornego. To nie tylko miejsce odosobnienia kard. Stefana Wyszyńskiego, ale również Sanktuarium Matki Bożej Pokoju z Jej cudownym obrazem będącym kopią rzymskiego obrazu „Salus Populi Romani”. Msza św. oraz wizyta w Izbie Pamięci kard. Wyszyńskiego. Odwiedzimy Świętą Lipkę, gdzie znajduje się jedno z najbardziej znanych w Polsce Sanktuariów Maryjnych. Wysłuchamy krótkiego koncertu na barokowych organach i będziemy podziwiać robiący duże wrażenie pokaz ruchomych figur ozdabiających instrument. Przejazd do Orzysza. Obiadokolacja i nocleg.
Dzień 5
Mikołajki – Andrzejewo – Zuzela – Loreto. Śniadanie. Przejazd do Mikołajek – żeglarskiej stolicy Polski, gdzie łączy się jezioro Tałty z Jeziorem Mikołajskim. Zobaczymy m.in.: XIX – wieczny kościół ewangelicki z wysoką wieżą zegarową oraz Plac Wolności z fontanną z Królem Sielaw. Godzinny rejs statkiem po jeziorze Mikołajskim. Przepiękna panorama Mikołajek oglądana z wody oraz widok na całe Śniardwy. Przejazd do Andrzejewa, gdzie młody Wyszyński przyjął I komunię św., a także sakrament bierzmowania. Na cmentarzu parafialnym w Andrzejewie pochowana jest matka kard. Stefana Wyszyńskiego. Zwiedzanie Zuzeli – położonej nad Bugiem wioski rodzinnej bł. Stefana Wyszyńskiego. Zwiedzanie rekonstrukcji Szkoły Powszechnej, w której wnętrzach odtworzono wnętrze domu rodzinnego Prymasa Tysiąclecia, a także salę szkolną, do której w latach 1908-1910 uczęszczał młody Wyszyński. Przejazd do Polskiego Loretto, msza św., zwiedzanie sanktuarium. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
Dzień 6
Warszawa. Śniadanie. Zwiedzanie Warszawy. Tu 6 lutego 1949 r. odbył się ingres arcybiskupa Wyszyńskiego również jako Prymasa Polski. Od tego czasu Kardynał Wyszyński już do końca życia związany był z tym miastem. Nasz spacer po stolicy zaczniemy na Warszawskiej Starówce, zobaczymy plac Zamkowy z kolumną Zygmunta, Zamek Królewski, Warszawska Syrenkę, Pałac Prezydencki oraz Grób Nieznanego Żołnierza. Podejdziemy pod okna Pałacu Arcybiskupów Warszawskich. Każdego dnia o godz. 5.30 Prymas Tysiąclecia sprawował tutaj Mszę Świętą, także ostatnią Eucharystię w swoim życiu. Nawiedzimy Bazylikę Archikatedralną św. Jana Chrzciciela z XV w. – najstarszy, gotycki kościół miasta. To tu spoczywa Kardynał Stefan Wyszyński, prymas Polski. Zmarł 28 maja 1981 roku w uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, o godzinie 4.40. Na zakończenie wizyty w stolicy udamy się do Sanktuarium Opatrzności Bożej w Wilanowie, które powstało jako wotum wdzięczności Narodu Polskiego za uchwalenie Konstytucji 3 maja 1791 roku. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
Dzień 7
Kozłówka – Lublin. Śniadanie. Przejazd do miejscowości Kozłówka, gdzie znajduje się Pałac Zamoyskich, który zobaczymy z zewnątrz. Kozłówka to również miejsce, gdzie w latach 1940–1941 ukrywał się przed Niemcami ksiądz Stefan Wyszyński. W tym czasie przebywał w majątku kozłowieckim na zaproszenie Aleksandra i Jadwigi Zamoyskich jako kapelan sióstr franciszkanek, które wraz z grupą podopiecznych także znalazły tutaj schronienie. Wykłady księdza Wyszyńskiego dla sióstr nazywane były „Akademią Kozłowiecką”. Spełniając także posługę duszpasterską, ks. Stefan Wyszyński odprawiał msze św. i nabożeństwa w Kozłówce. Zwiedzimy pokój ks. Stefana Wyszyńskiego oraz kaplicę pałacową. Następnie przejazd do Lublina, gdzie począwszy od ingresu do katedry lubelskiej, który miał miejsce 26 maja 1946 roku, do momentu powołania na Prymasa Polski w 1949 r., ks. biskup Stefan Wyszyński mieszkał i duszpasterzował. Podczas spaceru po mieście słynną Bramą Krakowską wejdziemy na Stare Miasto. Zobaczymy Stary Ratusz, Rynek, Wieżę Trynitarską (taras widokowy) oraz Archikatedrę św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty. Przejdziemy najładniejszą ulicą starówki Grodzką, aby dojść do Zamku Lubelskiego. Zwiedzimy gotycką kaplicę św. Trójcy, a także kościół św. Michała Archanioła przy ul. Fabrycznej, gdzie bp Wyszyński głosił kazania do robotników i zobaczymy stancję ks. Stefana Wyszyńskiego, przy Archidiakońskiej 7, gdzie w latach 1925-29 mieszkał student Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Po zakończonym zwiedzaniu udamy się w drogę powrotną do Krakowa. Zakończenie pielgrzymki w późnych godzinach wieczornych.
Świadczenia:
• przejazd komfortowym, klimatyzowanym autobusem lub busem
• 6 noclegów w domach pielgrzyma lub pensjonatach w pokojach 2-3 osobowych (radzimy zabrać własny ręcznik)
• śniadania i obiadokolacje wg programu
• bilety wstępów do zwiedzanych obiektów
• przewodnicy lokalni
• codzienna msza św.
• opieka duchowa kapłana/pilota
• ubezpieczenie NNW
• system Tour Guide
Cena nie obejmuje:
• napiwków dla obsługi hotelowej, przewodników miejscowych, pilota, kierowcy (50 PLN)
• napojów do obiadokolacji
• wydatków osobistych
• innych nieopisanych w programie i Świadczeniach
• dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej (płatne w dniu podpisania umowy)
Ważne informacje:
• cena zawiera składkę do Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego
• organizator zastrzega sobie prawo zmiany kolejności zwiedzania w zależności od: pogody, kondycji uczestników oraz godzin otwarcia obiektów
• koszt pielgrzymki może ulec małej korekcie ze względu na niestabilny rynek paliw oraz niestabilną sytuację polityczną
• cena skalkulowana dla 30 osób płacących, przy mniejszej liczbie uczestników konieczna będzie rekalkulacja ceny
Saletyńskie Biuro Turystyczno-Pielgrzymkowe LA SALETTE TRAVEL Sp. z o.o.
ul. Koszalińska 12, 30-407 Kraków
+48 12 269 36 33
+48 662 101 338
+48 662 101 338
pielgrzymki_2
pielgrzymki@saletyni.pl
www.pielgrzymki.saletyni.pl
facebook.com/pielgrzymki.saletyni
instagram.com/lasalettetravel