Prosimy, by w trosce o wspólne bezpieczeństwo i komfort pielgrzymowania zapoznać się z poniższymi informacjami i zasadami oraz stosować do nich tak przed wyjazdem, jak i w jego trakcie:
- Uczestnik pielgrzymki ma obowiązek samodzielnie zapoznać się z obowiązującymi w terminie jego podróży warunkami wjazdu do kraju docelowego/krajów docelowych, jak również do krajów tranzytowych (o ile występują). Aktualizowane na bieżąco warunki można znaleźć na stronie gov.pl oraz reopen.europa.eu/pl, a w przypadku pielgrzymek samolotowych - również na stronach przewoźników.
- Niespełnienie tych warunków może skutkować np. niewpuszczeniem na terytorium danego kraju, odmową wejścia na pokład, brakiem możliwości kontynuowania podróży, koniecznością poddania się lokalnym wymogom epidemiologicznym, itp.
- Niespełnienie warunków wjazdu do danego kraju nie upoważnia do zwrotu kosztów pielgrzymki poniesionych przez Organizatora.
- Oferty Organizatora nie obejmują kosztów związanych np. z koniecznością wykonania obowiązkowych badań na Covid-19 przed wjazdem na terytorium danego kraju, uzyskania przed wyjazdem wymaganych dokumentów itp.
- W przypadku rezygnacji z wyjazdu z powodu Covid-19 obowiązują standardowe warunki uczestnictwa i rezygnacji Saletyńskiego Biura Turystyczno-Pielgrzymkowego La Salette Travel Sp. z o. o.
- Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji AXA (dostępne standardowo za dodatkową opłatą) nie obejmuje przypadku rezygnacji z powodu Covid-19.
Sanktuaria Polski północnej (8 dni)
Poznaj swój kraj
Kraków – Toruń – Pelplin – Malbork – Gdańsk – Sopot – Gdynia – Wejherowo – Swarzewo – Puck – Hel – Władysławowo – Jastrzębia Góra – Żarnowiec – Stilo – Łeba – Lębork – Sianowo – Kartuzy – Złota Góra – Szymbark – Ciechocinek – Włocławek – Częstochowa – Kraków
24-31.05.2021
Przeczytaj przed zawarciem UMOWY:
STANDARDOWY FORMULARZ INFORMACYJNY DO UMÓW
Dzień 1
Kraków – Toruń. Zbiórka przy kościele Matki Bożej Saletyńskiej przy ul. Cegielnianej w Krakowie; przejazd do Torunia; wizyta w siedzibie Radia MARYJA, udział w koronce do Bożego Miłosierdzia na antenie radia; msza św. w Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II; zwiedzanie Starego Miasta wpisanego na listę UNESCO; przejazd na nocleg, obiadokolacja.
Dzień 2
Toruń – Pelplin – Malbork – Gdańsk Sobieszewo – Gdańsk. Śniadanie. Wyjazd do Pelplina, zwiedzanie katedry z przełomu XIII – XIV wieku; przejazd do Malborka, zwiedzanie zamku krzyżackiego, siedziby Wielkiego Mistrza Zakonu w Prusach, największej twierdzy Europy; przejazd do Gdańska Sobieszewa, msza św. w sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej. Przejazd na nocleg. Obiadokolacja.
Dzień 3
Gdańsk – Westerplatte. Śniadanie. Zwiedzanie Głównego Miasta (spacer bez wchodzenia do obiektów): Zielona Brama, Długie Pobrzeże – Stary port nad Motławą – Żuraw Gdański, Bazylika Mariacka, Droga Królewska: Długi Targ, Dwór Artusa, Fontanna Neptuna, Ratusz Głównego Miasta, Złota Brama, Wieża Więzienna, Dwór Bractwa św. Jerzego. Rejs statkiem na Westerplatte. Zwiedzanie: Wartownia nr 1, cmentarz, ruiny koszar, Pomnik Obrońców Westerplatte (obejście piesze, bez wejścia do Wartowni nr 1). Rejs powrotny do Gdańska. Przejazd do miejsca zakwaterowania. Obiadokolacja i nocleg.
Dzień 4
Gdańsk – Sopot – Gdynia – Wejherowo. Śniadanie. Przejazd do Oliwy. Zwiedzanie Bazyliki Archikatedralnej, historia i dzieje opactwa cystersów w Oliwie. Koncert organów oliwskich w katedrze. Przejazd do Sopotu. Spacer Parkiem Haffnera. Molo w Sopocie. Czas wolny. Przejazd do Gdyni. Zwiedzanie oceanarium i Okrętu Muzeum ORP „Błyskawica”; możliwość indywidualnego zwiedzenia Żaglowca „Dar Pomorza” w czasie wolnym. Przejazd do Wejherowa, gdzie znajduje się „Kaszubska Jerozolima”, sanktuarium pasyjno-maryjne, msza św. Przejazd na nocleg, obiadokolacja.
Dzień 5
Swarzewo – Puck – Hel – Władysławowo. Śniadanie. Swarzewo – sanktuarium Matki Bożej Swarzewskiej, Królowej Polskiego Morza; msza św. Przejazd do Pucka: zwiedzanie średniowiecznego portu, kościoła farnego z XIV wieku, pomnik gen. J. Hallera w miejscu zaślubin Polski z morzem w 1920 roku, unikatowy Stary Rynek ze średniowieczną zabudową oraz ratusz. przejazd na Hel: zwiedzanie fokarium, spacer po mieście: port wojenny, chaty rybackie, Stanowisko Baterii Laskowkiego, Kopiec Kaszubów, latarnia morska; przejazd do Władysławowa: zwiedzanie miasta: kościół Wniebowzięcia NMP, deptak spacerowy i Aleja Gwiazd Sportu. Przejazd na nocleg, obiadokolacja.
Dzień 6
Jastrzębia Góra – Żarnowiec – Stilo – Łeba. Śniadanie. Przejazd do Jastrzębiej Góry: obelisk „Gwiazda Północy” oraz latarnia morska Rozewie. Następnie Żarnowiec, zwiedzanie klasztoru ss. benedyktynek. Przejazd do miejscowości Stilo, gdzie znajduje się najpiękniejsza na Kaszubach latarnia morska zbudowana w latach 1904-1906. Następnie udamy się do Łeby: Łeba: kościół Wniebowzięcia NMP. Przejazd do Słowińskiego Parku Narodowego. Największe w Europie Środkowej ruchome wydmy. Przejazd do Lęborka. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.
Dzień 7
Lębork – Sianowo – Kartuzy – Złota Góra – Szymbark. Śniadanie. Zwiedzanie Lęborka: mur obronny z Basztą Bluszczową, sanktuarium św. Jakuba Apostoła z tabernakulum z figurami wykonanymi z kości słoniowej, Wieża Ciśnień (Bismarcka). Przejazd do Sianowa – sanktuarium Matki Bożej Królowej Kaszub; msza św., zwiedzanie. Przejazd do Kartuz: kościół kolegiacki Wniebowzięcia NMP, ławeczka asesora, Pomnik Rybaka. Następnie przejedziemy „Drogą kaszubską” przez miejscowość Złota Góra do Szymbarku. Wizyta w Centrum Edukacji i Promocji Regionu. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja, nocleg.
Dzień 8
Ciechocinek – Włocławek – Częstochowa – Kraków. Śniadanie. Przejazd do Ciechocinka. Zwiedzanie uzdrowiska. Znajdują się tu osobliwe tężnie solankowe z 1828 roku, urokliwe parki, skwery, fontanny ze znanym Grzybkiem oraz Jasiem i Małgosią. Pijalnie wód. Potem Włocławek, zatrzymamy się przy zaporze wodnej na Wiśle, gdzie stoi krzyż w miejscu śmierci ks. Jerzego, symbol przypominający wszystkim o bestialskim mordzie wykonanym na kapelanie „Solidarności” przez oficerów SB 19 października 1984 roku. Przejazd do Częstochowy, msza św. na Jasnej Górze, czas na osobistą modlitwę. Powrót do Krakowa i zakończenie pielgrzymki.
Świadczenia:
• przejazd komfortowym autobusem lub busem
• 7 noclegów w domach pielgrzyma lub domach rekolekcyjnych w pokojach 2, 3-osobowych (radzimy zabrać własny ręcznik)
• 7 śniadań i 7 obiadokolacji
• bilety wstępów do zwiedzanych obiektów
• opieka duchowa kapłana/pilota
• codzienna msza św.
• ubezpieczenie NNW
• system Tour Guide
Cena nie obejmuje:
• napiwków dla pilota i kierowcy (50 PLN)
• napojów do obiadokolacji
• wydatków osobistych
• innych niewymienionych w Świadczeniach
Ważne informacje:
• organizator zastrzega sobie prawo zmiany kolejności zwiedzania w zależności od: pogody, kondycji uczestników oraz godzin otwarcia obiektów
• kalkulacja zrobiona dla 30 osób płacących, przy mniejszej liczbie uczestników konieczna będzie rekalkulacja ceny
Saletyńskie Biuro Turystyczno-Pielgrzymkowe LA SALETTE TRAVEL Sp. z o.o.
ul. Koszalińska 12, 30-407 Kraków
+48 12 269 36 33
+48 662 101 338
pielgrzymki_2
pielgrzymki@saletyni.pl
www.pielgrzymki.saletyni.pl
facebook.com/pielgrzymki.saletyni
instagram.com/lasalettetravel